Hakkımızda

Kurumsal

Hakkımızda

KONYA ZAFER ÖZEL ÖĞRETİM KURSU

2002 - 2003 Öğretim yılında Ankara Zafer Dershanelerinin Konya Şubesi olarak bugün rahmetle andığımız kurucumuz Ali Demir tarafından kurulmuştur. Kurucu temsilciliğini kuruluş tarihinden itibaren Biyoloji Öğretmeni Turan Özbek yapmaktadır.
Konya Zafer Dershanesi, dershanelerin dönüşüm programına dâhil olup 2015 yılı itibariyle Türkiye'nin ilk Özel Öğretim Kursuna dönüşen kurumu olmuştur. On binlerce öğrencinin orta öğretimden liseye, liseden üniversite sınavlarına geçişinde öğrencilerimizin eksiksiz hazırlanmalarına, yetkin öğretmen kadrosu ve yayınları ile yanlarında olmuş ve bundan sonrada hep yanlarında olacaktır.

"Zafer Öğrencisi Olmak Ayrıcalıktır"

MİSYONUMUZ

* Üniversiteye giriş ve liselere geçiş sınavları hakkında veli ve öğrencileri doğru biçimde bilgilendirmek ve onlara yardımcı olmak.
* ÖSYM ve Milli Eğitim Bakanlığının hazırlamış olduğu sınav takvimi doğrultusunda öğrencilerimizi sınavlara hazırlamak.
* Eğitim – öğretim süreci içerisinde çalışma alışkanlığı kazanamamış, bilgi birikimi edinememiş öğrencilere daha çok yardımcı olmak.
* Bilgi, disiplin ve çalışma alışkanlığı kazanmış öğrencilerin, bireysel başarılarını ön plana çıkarmalarında yardımcı olmak.
* Bireysel başarıdan çok kitlesel başarıyı hedeflemek.
* Promosyona yönelik çalışmalar yapmak yerine bireysel, akıcı yöntemler kullanarak, ihtiyaç duyan, kapasitelerini doğru kullanamayan, çalışma alışkanlığı kazanamamış öğrencilere yardımcı olmak.
* STS Bursluluk Sınavları adı altında yapılan sınavlarla belli başarıyı yakalamış öğrencileri tespit ederek bu öğrencileri ücretsiz okutmak yerine, ekonomik durumu düşük olan öğrenci ve ailelerine yardımcı olmak.
* Başarılı liselerdeki öğrenciyi tespit ederek, öğrencinin başarısını kendine mal etmek yerine, belli kapasitede ki öğrencileri hedeflerine ulaştırmak.
* İnanç – duygu – düşünce gibi kavramları ekonomik amaçlar için kullanmadan kendisini, ailesini, vatanını seven bireyler yetiştirmek.
* Üniversiteye giriş ve liselere geçiş sınavlarında ZAFER ÖĞRETİM KURUMLARI veli ve öğrencilere yol göstermeyi temel misyon edinmiştir.

Konya Zafer Özel Öğretim Kursu Binası